Dokumentacja pracowniczahttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Szkolenie dokumentacja pracownicza to unikalne warsztaty prowadzony przez Sędziego Sądu Pracy, który zapozna uczestników z rewolucyjnymi przepisami o elektronizacji, archiwizacji oraz aktach osobowych i dokumentacji pracowniczej oraz z wyzwaniami i obowiązkami związanymi z wejściem w życie RODO.
Prowadzący szkolenie Ekspert omówi poważne zmiany w zakresie akt osobowych, pism, wniosków obu stron stosunku pracy, a także świadectw pracy a także katalog danych, które można pobierać od kandydata do pracy i pracownika bez narażania się na dotkliwe konsekwencje prawne.
– jak prawidłowo prowadzić teczkę akt osobowych po zmianach?
– czy w aktach osobowych mogą znajdować się notatki służbowe i jaka może być ich treść?
– w jaki sposób prowadzić dla każdego pracownika pozostałe dokumenty wynikające z par. 6 rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej?
– które dokumenty podlegają archiwizacji?
– jak prawidłowo prowadzić ewidencję czasu pracy po zmianach przepisów?
– czy ewidencja czasu pracy powinna przybrać ostatecznie formę pisemną?
– w jaki sposób prawidłowo przejść na elektroniczną formę dokumentacji pracowniczej?
– jak prawidłowo wypełniać nowe obowiązki informacyjne?
– jakie to są dokumenty „związane” z praca nadliczbową i co archiwizować?
– jak formułować oferty do pracy zgodnie z zasadą równego traktowania w zatrudnieniu?
– jak prawidłowo wprowadzić monitoring w miejscu pracy?
– jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną, jak ją dokumentować i czy można oraz jak długo przechowywać dokumenty związane z rekrutacją celem obrony przed roszczeniami?
– jak prawidłowo wypełnić treść świadectwa pracy po zmianach przepisów?
Duży nacisk położony zostanie na proces rekrutacji, który po zmianach stanowi ogromne zagrożenie dla pracodawców.
Szkolenie dokumentacja pracownicza prowadzone jest w formie warsztatów z uwzględnieniem orzecznictwa SN i sądów pracy, a także stanowisk PIP i GIODO (obecnie UODO).
Na praktycznych przykładach zostaną omówione najbardziej kontrowersyjne i trudne w interpretacji przypadki, które swój finał mogą mieć na sali sądowej.
Ponadto szkolenie ma na celu uzupełnienie wiedzy uczestników o bieżące orzecznictwo Sądu Najwyższego w różnych obszarach stosowania prawa pracy.
Uczestniczy zmierzą się z kazusami z prawa pracy, konkretnymi stanami faktycznymi zaczerpniętymi z orzecznictwa.
Zajęcia uwzględniają omówienie również kolejnych planowanych zmian w Prawie Pracy.
Wszystkie zagadnienia omawiane na szkoleniu będą przedstawione na przykładach zaczerpniętych z bogatej praktyki sędziowskiej wykładowcy, ze szczególnym uwzględnieniem praktyki Sądów Pracy w sporach pracowniczych.
Budowanie akt osobowych w sposób prawidłowy. Omówienie dokumentów z poszczególnych części akt osobowych. Usuwanie dokumentów z akt osobowych.
Ewidencja czasu pracy w świetle nowego rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej od 1 stycznia 2019r
Wieloletni Sędzia Sądu Pracy
Znany i doświadczony wykładowca akademicki.
Od 1999 r. wykładowca – asystent w Katedrze Prawa.
Autorka licznych artykułów:
„Nowelizacja Kodeksu pracy”,
„Ogólne zasady rozwiązywania umów o pracę”,
„Wypowiedzenie warunków pracy i płacy”,
„Rozwiązanie umowy o pracę z winy pracownika”, także publikacji książkowych „Kodeks pracy i karta nauczyciela w praktyce” oraz „Fundusz świadczeń socjalnych w praktyce”.
Prowadziła szkolenia dla pracowników służby cywilnej, kadry kierowniczej oraz specjalistów działów kadr. Przeszkoliła między innymi kilkuset specjalistów działów kadr, menedżerów firmy KGHM Polska Miedź S.A. Zrealizowała cykl szkoleń dla firmy Man Star Trucks & Buses Sp. z o.o., PEC Katowice S.A., PEC Sp. z o.o. w Tychach, PEC w Dąbrowie Górniczej S.A. Używa twórczych narzędzi dla przedstawienia istoty problemu. Jakość pracy potwierdzają uczestnicy ? najwyższe oceny i zwiększenie sprawności i skuteczności. Listy referencyjne ze szkoleń prowadzonych przez wykładowcę znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Referencje.
Szkolenie będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy oraz aktualnych stanowisk, interpretacji, orzecznictwa.
KARTA ZGŁOSZENIA
KARTA ZGŁOSZENIA
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Szkolenia z tym wykładowcą są zawsze bogate w praktyczną wiedzę z zakresu prawa pracy. Wyjeżdżam z nich zawsze "bogatsza" o nowe zagadnienia, które pomagają mi potem w wykonywaniu codziennych obowiązków w miejscu pracy. Sposób w jaki jest ono prowadzone jak najbardziej mi odpowiada. Prawo podane w przystępny i rzetelny sposób, tak, że chce się wracać".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.